Aktuality

Rozhledna Vodárna Kolín je uzavřena do odvolání. 16. 3. 2020

V souvislosti s pandemií nemoci COVID-19 je rozhledna Vodárna uzavřena do odvolání. 


ZRUŠENO - SVĚTOVÝ DEN VODY NA KOLÍNSKÉ VODÁRNĚ 15. 3. 2020

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je akce ZRUŠENA. 

 

Přidejte se k oslavám Světového dne VODY a navštivte rozhlednu VODÁRNA Kolín ZDARMA. 

21. 3. – 22. 3. 2020, 10.00 – 16.00 hodin. 

Světový den VODY letos připadá na neděli 22. března. Připomeňte si význam vody a potřebu udržitelného nakládání s vodními zdroji třeba výhledem na řeku Labe a Polabí. Připojte se k oslavám a navštivte v sobotu a v neděli 21. – 22. 3. 2020 rozhlednu Vodárna zdarma.

Od 21. 3. do 29. 3. budou na Vodárně vystaveny obrázky dětské výtvarné soutěže na téma Voda a klimatická změna, každý návštěvník může hlasovat o vítězi. 

V sobotu 21. 3. bude pro děti připravena kreativní dílnička.

Těšíme se na vaši návštěvu. 


Vyhlášení dětské výtvarné soutěže na téma VODA & KLIMATICKÁ ZMĚNA 5. 3. 2020

Město Kolín a Energie AG Kolín a.s vyhlašují v rámci Světového dne vody výtvarnou soutěž pro děti na téma VODA & KLIMATICKÁ ZMĚNA.


•Výtvarná soutěž je určena pro jednotlivce do 15 let věku.
•Práce musí vyjadřovat problematiku na téma „Voda a klimatická změna“ a může být zpracována libovolnou výtvarnou technikou.
•Soutěžní obrázky budou vystaveny v prostorách rozhledny Vodárna, kde bude zároveňod 21. 3. do 29. 3. 2020 probíhat veřejné hlasování o vítězi.
•Autoři nejhezčích a nejoriginálnějších výtvorů získají hodnotné ceny. Výherce na 1. místě obdrží SMARTWATCH

Svá díla odevzdejte do 19. 3. 2020 do 15.00 hod na podatelně MÚ Kolín (Karlovo nám. 78).

Na zadní stranu obrázku uveďte: název práce, jméno a věk autora, telefonní číslo nebo email pro oslovení v případě výhry.

Práce budou vystaveny od 21. 3. 2020 do 29. 3. 2020 na rozhledně Vodárna, kam je v rámci oslav Světového dne vody ve dnech 21. – 22. 3. vstupné zdarma. Každý návštěvník rozhledny obdrží jeden hlasovací lístek, na který označí tři nejlepší práce v přesně daném pořadí. Po ukončení hlasování budou výherci vyhlášeni na kolínské radnici, kde jim také budou předány ceny.


•Cílem soutěže je uvědomit si význam vody jako obnovitelného, ale omezeného přírodního zdroje a nutnost rozumného hospodaření s ní. Náměty tedy mohou být různé. Zadržování vody na našem území, její opakované a efektivní využívání apod.
•Práce zaslané do soutěže nebudou vráceny.
•Hodnocena bude především kvalita uměleckého provedení vzhledem k věku dítěte, dodržení tématu soutěže a originalita provedení i vybraného námětu.
•Organizátoři neodpovídají za případnou ztrátu, poškození či zničení.
•Soutěžící souhlasí s otištěním či prezentací obrázku na webových stránkách a fb vyhlašovatelů a ve Zpravodaji města Kolína.
•Vaše zde uvedené osobní údaje budou použity výhradně za účelem vyhodnocení výtvarné soutěže. Budou zpracovávány a chráněny v souladu s platnými právními předpisy na ochranu osobních údajů a nebudou poskytnuty třetím stranám. Vaše osobní údaje nebudou uchovávány déle, než je pro tento účel právně přípustné.Informace o zpracování osobních údajů městem Kolín jsou uvedeny na adrese: http://www.mukolin.cz/cz/x/078617-x.html


Roční vstupné na Vodárnu 8. 1. 2020

Chodíte na Vodárnu rádi a často? Nově máme v nabídce také roční vstupné! 

Roční vstupné zakoupíte na pokladně rozhledny, platnost vstupenky je 365 dní. 

Základní roční vstupenka: 200 Kč

Rodinná roční vstupenka: 480 Kč

 

Těšíme se na vaši návštěvu. 


Nová magnetka z edice Sestav si svůj svět 30. 10. 2019

Rozhledna Vodárna je nejen novou magnetkou sběratelské hry Sestav si svůj svět, ale i prodejním místem. K prodeji jsou kromě magnetky rozhledny Vodárna i kolínské náměstí s radnicí, Křečhoř - Bitva u Kolína  a chrám sv. Bartoloměje.  
 

 


DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ na VODÁRNĚ 27. 8. 2019

Srdečně vás zveme na prohlídku Vodárny v rámci Dnů evropského dědictví: 

 

7. 9. 9.00 – 18.00 hod.
15. 9. 9.00 – 18.00 hod.
Vstupné: zdarma

Doprovodná akce:
15. 9. | 15.00 Prohlídka s výkladem.

Prohlídku povede Mgr. Jindřich Záhorka. 


Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého vystavuje své dílo na rozhledně Vodárna Kolín 31. 7. 2019

Intervence #16: Pavel Kopřiva

Série tzv. intervencí organizovaná Společností Jindřicha Chalupeckého představuje v kontextu veřejně přístupných budov díla současných výtvarných umělců.

V kolínské vodárenské věži je od 31.  července do konce září umístěna instalace umělce Pavla Kopřivy nazvaná „Lokální problém“. Objekty z foukaného skla připomínající stříbrné kapky budou symbolicky umístěny uvnitř někdejší vodní nádrže a doprovodí je originální zvuková nahrávka z roku 2001. Jedná se o fragment projektu, který Pavel Kopřiva původně v témže roce vystavil v Národní galerii v Praze jakožto finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého.

 

Cena Jindřicha Chalupeckého, pojmenovaná po významném českém teoretiku umění a spoluzaložená Václavem Havlem v roce 1990, je nejprestižnějším nezávislým oceněním pro vizuální umělce v České Republice.

Pavel Kopřiva (nar. 1968) je umělec pracující s multimediálními instalacemi a sklem. Pedagogicky působí na Fakultě výtvarných umění UJEP v Ústí nad Labem a na sklářské škole v Kamenickém Šenově.


Proměna Vodárny součástí výstavy Má vlast cestami proměn 8. 7. 2019

Rozhledna Vodárna a její proměna z opuštěné, zdevastované a zchátralé památky ve vyhledávaný turistický cíl je přihlášena v letošním ročníku výstavy Má vlast cestami proměn. 

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině.

Na webových stránkách projektu probíhá hlasování o nejkrásnější přihlášenou proměnu - hlasujte pro proměnu č. 79 / Kolín – Rozhledna ve vodárenské věži. 

www.cestamipromen.cz/hlasovani

Včas vás budeme informovat o termínu, kdy se výstava zastaví i v Kolíně.


Vodárna ŽIJE 24. 6. 2019

26. 6. 2019 od 17.00 hodin ožije Vodárna dalším ze série sousedských setkání OTEVŘENÁ ULICE. 

V rámci akce bude vstup na rozhlednu zdarma.

Nezapomínejme se potkávat, mluvit spolu, vytvořte si zážitky, které si budete pamatovat.


Hodina Země 2019 na kolínské Vodárně 25. 3. 2019

Hodina Země se letos koná v sobotu 30. března 2019 v čase 20:30-21:30 a kolínská Vodárna se na tuto hodinu ponoří do tmy.

Hodina Země je celosvětový happening propojující obce, firmy a jedince, kteří berou vážně své závazky vůči životnímu prostředí, zejména chápou závažnost probíhajících změn klimatu.

Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního domu. Akce zároveň slouží jako možnost prezentace závazků a cílů v oblasti životního prostředí.

Mimo rozhledny Vodárna se město Kolín ke kampani Hodina Země 2019 připojí také symbolickým zhasnutím nasvícení budovy radnice a chrámu sv. Bartoloměje.

K Hodině Země se můžete připojit i Vy, ostatní instituce, firmy a jedinci, a to zhasnutím světel ve svých budovách, domácnostech.

Registrovat se můžete na stránkách www.hodinazeme.cz.